پرسش و پاسخ عمومی
 1. آیا ما مجاز به استفاده از تکنیک فیزیوریلیز در بیماران با مشکلات پوستی هستیم ؟

  خیر به دلیل تماس فیزیوریلیز با پوست وایجاد میکروتروما ، از انجام این تکنیک در بیماران پوستی اجتناب کنید.

 2. آیا در بیمارانی که زخم باز دارند یا سوختگی دارند میشود از این تکنیک استفاده کرد؟

  خیر-البته در رفع اسکار پس از سوختگی از این تکنیک میتوانید استفاده کنید.

 3. آیا ابزار درمانی این تکنیک ابزار خاص با جنس خاص میباشد یا باهر ابزاری میتوان برای انجام اینکار سود برد؟

  ابزار مختلف بااشکال مختلف وجود دارد مثل ابزارهای سنتی چینی ولی برای انجام این تکنیک بصورت اصولی از ابزارهای استاندارد با تاییده استفاده شود ، چون ابزار نامناسب ممکن است باعث اسیب به بدن یا حتی حساسیت شود . ابزارهای استاندارد با روشی شبیه ابزار جراحی تولید میشود وآسیب به پوست و بافتهای بیمار نمیزند.

 4. آیا پس از استفاده از فیزیوریلیز میبایست ابزار را ضدعفونی نماییم ؟

  بلی توصیه میشود با الکل این ابزار را ضدعفونی نمایید و یا شستشو شود.

 5. برای چه بیمارانی از این ابزار استفاده نکنیم ؟

  برای بیماران با مشکلات عصبی یا بیماران با هوشیاری کم این تکنیک را یا استفاده نکنید یا با احتیاط زیاد البته افراد با بی حسی موضعی واختلال حسی عصب محیطی نیز همین احتیاطات را نیز دارند. این تکنیک در بیمارانی که مشکلاتی از قبیل سرطان دارند در نواحی نزدیک کانون سرطان ممنوع است.

 6. میزان فشار وارده همزمان باانجام تکنیک فیزیو ریلیز به چه میزان باشد ؟

  فشار وارده به بافت اسیب دیده بستگی به میزان مشکل بیمار،بافت عضلانی یا چربی بیمار،عمقی یا سطحی بودن مشکل و ... میباشد که به تجربه میتوانید میزان فشار را در هرتکنیک مدیریت کنید.به طور معمول برای افراد با وزن زیاد یا عضلانی فشار بیشتری از افراد لاغر و سبک وزن می آوریم .

 7. کاهش درد از چه زمانی اتفاق میفتد ؟

  در خیلی موارد کاهش درد یا افزایش دامنه حرکت در جلسات اولیه (اول و دوم) اتفاق میفتد ولی بهتر است به بیمار نگویید که با یک یا دوجلسه بهتر میشوی و به بیمار در خصوص موثر بودن درمان اطمینان دهید ولی نیاز به بین 5تا 10 جلسه درمان است تا بهبودی حاصل شود . این نکته را در نظر داشته باشید که زمانی بیمار به شمااعتماد میکند که شما اعتماد به نفس قوی در خود داشته باشید و در مورد موثر بودن درمان خود یقین داشته باشید و اگر بیمار اعتماد به نفس را در درمانگر خود نبیند در درمان همکاری نمیکند و یا درمان خود را ادامه نمیدهد . ارتباط موثر درمانگر و بیمار در درمانهای فیزیوتراپی مهمتر از سایر تخصص ها میباشد ، چون بیمار جلسات متوالی با درمانگر خود ارتباط دارد .

 8. آیا میتوانیم در آسیبهای حاد نیز از این تکنیک استفاده کنیم؟

  بله ولی با شدت و فشار ملایمتر استفاده از فیزیوریلیز در آسیب حاد پروسه ترمیم را سریعتر میکند و باعث میشود که بافتهای اسیب دیده(بعوان مثال لیگامان داخلی زانو یا تاندون آشیل) در راستای صحیح ترمیم شوند .ولی در خصوص آسیبهای شدید و همراه با ورم زیاد با بررسی بیشتر اقدام به درمان نمایید. به هیچ وجه در صورتی که بیمار زمان انجام تکنیک درد دارد تکنیک را ادامه ندهید . درصورت امکان درمان را در آن جلسه در نقاط دورتر انجام دهید(مثلا اگر مچ پای بیمار مشکل دارد روی فاشیای ساق پا کار کنید) یا برای آن بیمار درمان فیزیوریلیز را انجام ندهید.

 9. قبل انجام این تکنیک چه دانشی مورد نیاز است ؟

  داشتن اطلاعات کامل در مورد دانش بیومکانیک و آناتومی در درمان بیماران با فیزیوریلیز بسیار مهم و حیاتی میباشد .چون این درمان صرفا یک روش ماساژ با یک ابزار نیست و تشخیص تراپیست خیلی مهم است.

 10. آیا فیزیو یلیز را میتوانیم برای بیماران تمام سنین میتوانیم استفاده کنیم ؟ :

  بله این تکنیک باتوجه به هدف درمانی برای همه سنین میتوانیم استفاده نماییم البته در اطفال زیر دو سال معمولا کاربردی ندارد .

naderii.com

  دکتر اسماعیل نادری با برخورداری از علم علم روز و تکنولوژی زیر ساختی در حوزه طب و پزشکی،توانسته گامی موثر با عرضه محصولات با کیفیت و قیمت مناسب برای بیماران مفاصلی و ارتوپدی، از سایر برند های داخلی و وارداتی پیشی بگیرد و به اختراع مدرن دست پیدا کند.

  با کارشناسان ما در ارتباط باشید

  EMAIL

  info@naderii.com

  Cart